Як рахувати природний газ

Ціни на природний газ постійно змінюються та залежать від цін на міжнародних ринках та багатьох інших факторів. Одним з основних фактором являється сезон за ціною природного газу в різні сезони можна прослідкувати на нашій українській енергетичній біржі. Завдяки тому що наша біржа має офіційну сторінку www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/,кожен користувач має можливість простежити всю необхідну інформацію не виходячи з дому.

Калькулятор природного газу

Постійні скачки показників вартості природного газу призводять до потреби коригування ціни поточних угод. На нашому сайті зареєстрований не тільки покупці постачальники природного газу. Для простого користування всіх користувачів української енергетичної біржі, Міністерство економічного розвитку і торгівлі була рекомендована спеціальна формула, при використанні якої визначається ціноутворення.

Згідно з цією формою, коливання вартості газу, врегульовується з урахуванням зміни курсу валюти, зміна вартості на міжнародні біржі та вартості на українській генетичної біржі. Офіційна сторінка Української енергетичної біржі ueex.com.ua яка підключена до системи прозоро має акредитацію від міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Все це забезпечує надійність користування та не допускає застосування корупційних схем та неконтрольоване завищення вартості природного газу. На офіційній сторінці є електронна версія калькулятор вартості газу за допомогою якого може самостійно розрахувати вартість.

Для точного результату потрібно внести тату укладення угоду чи дату попереднього уточнення вартості, дату уточнення вартості та попередню вартість за одну тисячу кубометрів газу з урахуванням податку.

Ціни повинні бути вказані в державній валюті

Згідно з рекомендаціями Міністерства економічного розвитку треба вносити вартість період від одного місяця з дати укладення угоди це дозволяє уникнути викривлення результатів. Якщо користувач не має змогу розібратися з електронною версією калькулятора на сторінці є відео інструкція за допомогою якої можна детально вивчити правила користування калькулятором розрахунку вартості газу.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України також рекомендує при публічних закупівлях укласти додаткову угоду яка допомагає врегулювати моменти при підвищенні вартості газу. Згідно з законодавством встановлюється що істотні умови угоди не можуть змінюватися після підписання, але є деякі виняток з правила, а саме:

Були встановлення зміни органами статистики індексу згідно з законодавством:

  • зміни курсу валюти.
  • відбулися зміни котирувань.
  • в угоді про закупівлю впливи застосований регульована цінність інформації.
  • була підписана додаткова угода з порядком зміну цін.

Вимога зміни дійсних умов може бути прийнята для деяких випадків, які виникають в період дії істотної угоди

Одним з таких випадків може бути документально-обґрунтоване підтвердження зміни, які відбулися або фіксація розміру таких. Також під окремі випадки підпадає фіксація виду валюти, якщо відбулася зміна біржових котирувань.

Згідно з рекомендаціями Міністерства вартісним орієнтиром при визначених цін на енергетичні ресурси є вартість вказана на біржі та котирування. Зміна вартості на природний газ при публічних закупівлях системи Прозорро відбувається в певних межах ринкових цін, в порядку зміни вартості з використанням рекомендовано Міністерством економічного розвитку та торгівлі формулою.

About the author