Як проходять відкриті торги на ProZorro

Онлайн платформа державних закупівель Прозорро – це відкритий та дуже зручний ресурс, на якому щодня проводяться десятки публічних аукціонів з купівлі-продажу різноманітної продукції, сировини та матеріалів, техніки, робіт та послуг. Система ProZorro розроблена та запущена для запобігання корупції у держзакупівлях, забезпечення прозорості угод та рівноправності учасників торгів. Для зручності Прозорро співпрацює з іншими електронними майданчиками. Одним з авторизованих партнерів є сайт Mega Sale (megasale.com.ua). На ньому можна зареєструватися, о тримати консультацію по участі у аукціонах та підготовці документів.

Етапи проведення відкритого аукціону на Прозорро

Однією з важливих переваг системи ProZorro є дотримання чітких алгоритмів дій які базуються на чинному законодавству України та вивчення успішного досвіду крупних електронних бірж.

Основні етапи, по яким проходять всі відкриті торги на платформі державних закупівель Прозорро:

  1. Розміщення оголошення про торги. Замовник вказує у оголошенні тип та кількість продукції, які плануються закупити. В заявці також публікуються кваліфікаційні вимоги до виконавців чи постачальників.
  2. Прийом заявок від учасників. На цей етап дається не менше 10 днів. Учасники подають свої заявки з тендерними документами, які підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам замовника. На цьому ж етапі можна задати питання, висунути вимогу чи подати скаргу до АМКУ *(при виявленні порушень у оголошенні).
  3. Завершення прийняття заявок та визначення дати та часу проведення. Ці дані визначаються системою автоматично, обирається робочий час та робочий день. Після визначення дати та часу, учасникам, допущеним до торгів, розсилаються повідомлення.
  4. Старт відкритого аукціону. На цьому етапі розкриваються цінові пропозиції учасників, і розпочинаються торги. Вони проходять у три раунди. На кожному з раундів учасник може змінити свою запропоновану вартість продукції, робіт чи послуг. Знижувати ставки можна тільки у діапазоні 0,5-3% на кожному кроці аукціону.
  5. Оголошення переможця. Система обирає учасника з найкращими ціновими умовами. Після оголошення переможця аукціон вважається закритим. Замовник укладає угоду з підприємцем чи компанією, яка була оголошена переможцем.

Після укладання угоди обидві сторони зобов’язані виконувати умови контракту. Якщо умови не виконуються, угода може бути анульована.

About the author