Як формувати ціни з орієнтування на біржові котирування

Продаж та постачання енергоресурсів в Україні викликає багато питань – зі сторони споживачів та контролюючих органів. Енергетичні компанії, які виготовляють чи поставляють електрику, повинні виконувати вимоги діючого законодавства до процесів купівлі-продажу енергоресурсів та забезпечення відповідної якості. Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» (ТБ «УЕБ») вже давно працює у сфері біржових торгів, де проводиться купівля-продаж електрики, нафти, нафтопродуктів, природного газу тощо. Через ТБ УЕБ також можна прийняти участь у торгах офіційної платформи ProZorro, де проводяться аукціони для державних та комунальних установ, комерційних компаній.

Особливості формування біржових котирувань

Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» займає лідируючі позиції в продажу енергетичних та паливних ресурсів України через електронну систему торгів. Вартість енергоресурсів та котирування, які заявляє ТБ УЕБ є еталоном, на які орієнтується Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та всі учасники енергетичного ринку.

Перейшовши за посиланням www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/, можна скористуватися зручної опцією та за допомогою таблиці котирувань дізнатися про рівень цін на поточний момент на той чи інший енергоресурс. Аналізуючи показники ринку та тенденції, можна правильно сформувати ціни на продаж ТМЦ – якщо ви хочете продати свою продукцію. Якщо ви – покупець, то. знаючи котирування, ви будете правильно виставляти свою пропозицію на аукціоні, щоб не купувати партію сировини за завищеними цінами.

Неупередженість та зваженість котирувань, які публікуються на ТБ УЕБ, визнано такими незалежними аналітичними агенціями, як Thomson Reuters та Bloomberg та інші.

Як формуються ціни на енергоресурси на українському ринку

Цінові тенденції задаються світовими цінами на ресурси. На вартість впливають рівень попиту та пропозиції, коливання основних валют, в яких ведеться розрахунок по торговим операціям, економічна ситуація в країні та ін. Ціна на природний та скраплений газ на українському ринку формується з урахуванням котирувань ТБ УЕБ, обчислювальних з відношенням до конкретного місячного ресурсу.  Вартість кубометру газу для населення може варіюватися в рамках гарантійної ціни чи під впливом ринкових тенденцій. На тарифи впливає також вартість транспортування, торгові націнки постачальників.

About the author