Види, переваги та недоліки електронних торгівельних майданчиків

Під електронним торгівельним майданчиком розуміють сайт, розташований в Інтернеті, та створений на основі використання сучасних технологій для проведення онлайн торгів відкритого типу. Головна задача такого майданчику – це забезпечити технічні засоби для організації та проведення електронних торгів.

На цих майданчиках продавати чи купувати майно будь-якої форми власності можуть як невеликі комерційні організації або фізичні особи, так и великі корпоративні замовники.

Торгівельна платформа – це зручний та ефективний інструмент оптимізації дистанційної взаємодії покупців та продавців. З появою таких майданчиків в Інтернеті процедура державних закупівель та продажу держмайна стала більш простою та зручною. Через електронні торгівельні майданчики продаються не тільки товари, але також роботи і послуги. За повною інформацією щодо особливостей цих торгівельних платформ звертайтеся за посиланням sale.uub.com.ua.

Головні функції

Електронні майданчики виконують такі функції:

  1. інформаційну (забезпечують доступ до актуальної бази даних усіх лотів);
  2. рекламну (дають можливість продавцям безкоштовно прорекламувати свою продукцію або свій бренд);
  3. маркетингову (через торгівельні платформи здійснюється швидкий пошук покупців або замовників робіт чи послуг);
  4. торгову (електронний майданчик в автоматичному режимі організовує онлайн торги та забезпечує взаємодію покупців і продавців);
  5. аналітичну (тут є можливість здійснити порівняльний аналіз показників, а також обрати контрагентів на його основі);
  6. захисну (торгівельні платформи забезпечують захист інформації своїх користувачів, а також захист електронного документообігу).

Класифікація торгівельних платформ

Розрізнюють універсальні, галузеві та корпоративні електронні торгівельні майданчики. Найбільш популярними є галузеві ЕТМ, так як з їх допомогою здійснюються закупівлі та продаж майна підприємствами, що працюють в різних галузях економіки. В свою чергу корпоративний торгівельний майданчик може бути створений окремим підприємством, яке хоче організувати свою закупівельну діяльність.

Що може продаватися

На ЕТМ може реалізовуватися будь-яке майно, а для продажу держмайна система Прозорро.Продажі взагалі є обов’язковою. Наприклад, через онлайн торги можна орендувати нерухомість, що знаходиться в державній чи комунальній власності. Щоб отримати більше цікавої інформації про оренду приміщень та будівель через систему Прозорро.Продажі, можна скористатися сайтом https://sale.uub.com.ua/ru/filter/leasehold. Але окрім оренди нерухомості через електронні торгівельні майданчики також можна придбати земельні ділянки, деревину, автомобілі, вторинну сировину, кредитні портфелі, права на видобування корисних копалин та багато іншого. Держава може продавати чи здавати в оренду непотрібне майно, щоб отримати прибуток та позбутися неліквідних об’єктів господарювання. Завдяки вільній конкуренції на них формується справедлива ціна, що відповідає ринковій вартості.

About the author