Що таке криптовалютний ринок?

Кожна криптовалюта служить певній меті: як валюта загального призначення, як платформа для розробки та розгортання dApp, як оракул блокчейна і таке інше. Крім своєї основної ролі, кожна криптовалюта також доступна як інвестиція. Це і є ринок криптовалют.

Крім покупки кави за Bitcoin, фінансових додатків на Ethereum, оракулів, NFT та ігор на основі блокчейна існує крипторинок — не модерований майданчик для купівлі, продажу, обміну та зберігання криптовалют. Доступ до нього можна отримати за допомогою біржі https://www.bybit.com/ru-RU/. Ось короткий огляд криптовалютного ринку та переваг, які він пропонує інвесторам.

Все починається з біткоіну

Біткоін — перша сучасна криптовалюта, і це ідеальний приклад для вивчення того, що ми маємо на увазі під словом «ринок». Біткоін був створений як валюта загального призначення, покликана замінити або доповнити фіатні валюти, випущені урядом. Ідея полягала в тому, що ви можете піти в магазин одягу і сплатити свої покупки переказом у біткоінах так само легко, як провести кредитною карткою по кардрідеру. Кількість покупок, що здійснюються за допомогою старомодних паперових грошей, скорочується, тому є сенс створити нову валюту, яка використовує переваги досягнень у галузі обчислювальної техніки та мережевих технологій, звільняючи споживачів від обмежень, що накладаються жорстко регульованими державними валютами та банківськими картками.

На шляху до електронної утопії сталася кумедна річ. Онлайн-платформи, що дозволяють людям купувати біткоіни, також дозволяли їм продавати свої монети іншим або обмінювати їх на фіатні валюти. Люди почали купувати біткоіни за долари чи євро, чекати, поки вартість біткоіну зросте, а потім продавати свої монети, конвертуючи їх назад у фіатну валюту та забираючи прибуток. Крім того, що біткоін виконував свою основну функцію цифрової валюти, він став використовуватись для інвестицій.

Краще, ніж реальні гроші

Регулювання та згуртоване інвестиційне співтовариство традиційно обмежують потужні інвестиційні інструменти багатими клієнтами. Банкіри та державні регулятори отримують можливість писати правила, які позбавляють більшість людей можливості повноцінно брати участь в управлінні власними фінансами. Одна з найважливіших переваг світу криптовалюту полягає в тому, що кожен отримує доступ до ринку. З криптовалютами кожен отримує фінансову рівність, гідність та самовизначення.

Bitcoin – це насамперед електронна валюта загального призначення. Ethereum – це насамперед платформа для запуску децентралізованих програм. MANA у першу чергу призначена для підтримки внутрішньоігрової економіки для ігрової платформи Decentraland. Торгувати всіма цими монетами ви вже можете за допомогою сучасних криптовалютних бірж, таких як https://www.bybit.com/uk-UA/. Наразі у кожного є можливість стати повноцінним учасником криптовалютних торгів.

About the author