Що означає поняття «допорогових закупівля» на Прозорро

План закупівель на рік розробляється і публікується в системі Державним замовником. Допорогові є такі закупівлі, запланована сума яких в загальному дорівнює менш ніж: 200 тис. гривен для товарів; 1,5 млн. гривень для послуг і робіт.

Коли ж заплановані витрати, виходять за рамки зазначених цифр, подібні закупівлі вважаються надпорогові і здійснюються по іншим процедурам. Найменша сума, з якої найкраще здійснювати закупівлі в районі 3000 гривен.

Необхідно відзначити, що Законодавчим актом «Про Публічних закупівлі» 922-VIII від 25.12.2015 року не регулюються допорогових закупівлі, вони підпадають під юрисдикцію лише статті 5 даного Законодавчого акту, який визначає основи проведення закупівель: сумлінні змагання; відкритість; гранична економія; відсутність дискримінації будь-якого з учасників; непричетність.

Правила проведення допорогових закупівель в Прозорро 

Робота в структурі Прозорро бере початок з реєстрації на одній з Майданчиків з акредитацією. Для цього необхідно зареєструватися на платформі Української універсальної біржі. Процес допорогових закупівель охоплює кілька ступенів: оприлюднення закупівлі; час підтвердження пропозицій; час відправлення пропозицій; торг; придатність переможця; оголошення переможця; закінчення торгів.

В поданому оголошенні замовником наводиться інформація про об’єкт закупівлі, вимоги кваліфікації, передбачувана вартість, умови та формат виробництва торгів, всі відомості, які замовник надає перевагу розмістити для закупівлі. У ситуації, коли інформація в доданих офіційних паперах відрізняється від тієї, що була приведена в оголошенні, за базові беруться дані з оголошення.

Механізм здійснення допорогових закупівель

Час уточнень і подачі пропозицій залежні від передбачуваної суми закупівлі от 3 тис. до 50 тис. гривень – від 1 дня (але не менше) для двох періодів, від 50 тис. до 200 тис. – передбачається не менше 3-денний період уточнення і не менше 2-денний період для прийняття пропозицій.

Торг проводиться в 3 кола. Кожне коло триває 2 хвилини. Учасники виконують ходи на зменшення. Коли учасник не зробив хід, алгоритмом буде прийнято його попередню пропозицію. Оформлення договору з переможцем дозволяється не раніше, ніж через два дні після оголошення результату про встановлення переможця. 

Слідом за підписанням контракту з обох сторін, він повинен бути оприлюднений не пізніше, ніж через 2 дня від дати заключення. Останні заходи із закупівлі закріплюється за допомогою підписання контракту замовником. Коли закупівля з яких-небудь чинників не проведена, закінчення заходу оголошується способом скасування закупівлі. Граничний термін скасування – 30 діб з дня закінчення часу напрямки пропозицій.

Система державних закупівель Prozorro: як вона працює

Публікація тендеру на порталі Української універсальній біржі: що потрібно знати учаснику, щоб стати переможцем тендеру? 

Для того, щоб розпочати роботу з електронною системою закупівель Prozorro, потрібно зареєструватися на електронній платформі з акредитацією, яка є УУБ. Це потрібно зробити в необхідному розділі сайту. Краще зареєструватися, прочитавши інструкцію на сайті.

Публікація тендеру на порталі Української універсальної біржі проста. Усі публікації оновлюються адміністраторами УУБ для покращення роботи сайту. Після публікації на онлайн-платформи Української універсальної біржі тендер надсилається до бази даних Prozorro.

Що потрібно знати, щоб виграти тендер?

Тендери є постійною частиною поточної процедури відбору у державному секторі. Для більш ефективної участі в ньому необхідно вивчити правила впровадження та участь у закупівлях тендерів. Є можливість виконувати це на УУБ в необхідному розділі.

Зареєструватись можна надзвичайним чином через акредитовані сайти – на порталі Української універсальної біржі. З 1 вересня 2016 року всі державні замовники та незалежні органи управління зобов’язані проводити закупівлі лише за підтримки проекту Prozorro, використовуючи сайти, які мають необхідну акредитацію. Відкритість, чесність, безпека-головні переваги відомої антикорупційної ініціативи.

Для того, щоб за короткий час почати заробляти на державних закупівлях, необхідно лише провести примітивну процедуру реєстрації на цифровій платформі Української універсальної біржі. Співпрацюючи з УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/zemelqni-torgy-nezabarom-startuyutq-v-ukraqini ви не витрачаєте багато часу на збільшення свого доходу.

About the author