Продаж деревини через УУБ

Українська універсальна біржа працює на користь держави та покупців на протязі двадцяти одного року та є лідером серед аналогічних торгівельних майданчиків. Згідно із законодавством країни, всі аукціони повинні проходити через спеціальні інтернет-майданчики, які підключені до системи Прозоро, яка створена державними структурами для боротьби з корупцією. Не виключенням в подачі тендеру є і деревина, хоча на даний момент все торги даному напрямку тимчасово припинені. Даний напрямок є досить перспективним як для держави, так і для покупців.

Аукціони

Всі лоти які мають позначку «необроблена деревина» тимчасово припинено до продажу, хоча на сайті є дійсні оголошення. На українській універсальній біржі лісові господарства виставляюся на аукціони лоти з необробленою деревиною, яку отримують в результаті оброблення вже зрубаних дерев і колод на окремі частини для подальшої переробки. Протягом декількох років через державну систему було реалізовано різноманітне майно, як державне так і комунальне. Система признана досконалою та працює стабільно, що дозволяє користувачам отримувати можливість швидко, ефективно і чесно здійснити аукціон з продажу деревини. Всі аукціони є публічними, а значить відкриті для будь-якого користувача, який пройшов реєстрацію на сайті. Дана система дозволяє виключити різні порушення і корупційний питання, також публічні торги виключають перемогу заздалегідь обраному кандидату, так як перемогу вибирає система автоматично, спираючись на те, хто останнім зробив максимальну ставку в відведений на цей крок час. Також при подачі документів необхідно все перевіряти, тому що якщо один їх документів відсутній або не відповідає вимогам, система автоматично виключає потенційного покупця, а для того, щоб взяти участь в бажаному аукціоні необхідно подати заявку заново і правильно подати документи.

Участь в електронних аукціонах

Щоб взяти участь в електронному аукціоні, необхідно пройти реєстрацію на Українській універсальній біржі uub.com.ua або офіційному сайті електронної платформи Прозоро. Саме система Прозоро налаштована таким чином що всі торгівельні майданчики, які підключені до центрального сервісу даної системи становляться захищеними, а також мають певний рівень акредитації від Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Дана система є свого роду посередником між підприємствами, які за згодою державних органів займаються заготовками деревини і між потенційними покупцями необробленої деревини.

Після реєстрації на Українській універсальній біржі https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/derevina/ користувач отримує доступ до приватного кабінету, завдяки цьому можна стежити за всіма новини потрібних тендерів. Також всім користувачам надається можливість підписатися на повідомлення на видраний вид продукції, а також брати участь в аукціоні. Сучасна система дозволяє спостерігати за проведенням електронного аукціону, а до того, як аукціон не закінчиться замовник не має можливість зв’язуватися потенційним покупцем, навіть перевірка документів замовником відбувається після того, як аукціон закінчено. У разі, коли потенційних покупець виграв тендер, а з документального питання не проходить, то переможцем стає той, хто поставив ставку нижче ніж переможець.

Як взяти участь в аукціоні?

Для того щоб стати учасником торгу, необхідно дотримати кілька простих правил:

  • пройти авторизацію на сайті.
  • вивчити всі цікаві пропозиції.
  • вибрати необхідний лот.
  • ознайомиться з вимогами.
  • подати заяву.
  • зробити крок.
  • пройти кваліфікацію.
  • перемогти інших конкурентів на аукціоні, перебивши їх ставку.

В аукціоні може брати участь мінімум два потенційні покупці, які будуть боротися за лот чесним шляхом.

About the author