В зв’язку з тим, що система ПроЗорро з кожним днем стає все більш популярною, кількість лотів та направлень в торгах тільки зростає. Насправді, є багато причин, які активно сприяють розвитку сервісу і основний момент – це прозорість та відкритість самого формату. Все що потрібно для того, щоб шукати цікаві для себе лоти – це пройти процес реєстрації, що зробить вас повноправним користувачем.
Якщо мова йде про новачків, яким раніше не доводилось брати участь в торгах, то процес реєстрації може стати для них досить серйозною проблемою. В таких ситуаціях, є сенс витратити трішки часу на ознайомлення з декількома основними правилами реєстрації в ПроЗорро, що дозволять швидко перейти до участі в торгах.
Мова йде про наступні поради:
- Вибір електронного майданчика – це перша й основна порада, з якої доводиться розпочинати всім учасникам. Варто зрозуміти, що ПроЗорро – це всього лиш база даних, а для того щоб перейти безпосередньо до лотів. потрібно обрати один з відкритих майданчиків. Важливо, щоб обраний вами сервіс мав акредитацію в ПроЗорро, що буде слугувати для вас гарантією його надійності. Як приклад, ви можете розглянути українську енергетичну біржу. Все що вам потрібно – це перейти на сайт https://www.ueex.com.ua, й подивитися, що вам може запропонувати даний ресурс.
- Реєстрація – це вже друге правило, без якого ви зможете лише спостерігати за тим, як проходять аукціони без можливості взяття участі. Для того, щоб створити свій обліковий запис, вам потрібно буде обов’язково заповнити такі поля, як: ФІО, контактні дані, тип підприємства, роль на майданчику, Ідентифікаційний код, назва компанії інформація про класифікатора закупівель;
- Тип закупівлі – третє правило полягає лише в тому, щоб швидко визначитись з тим, який формат торгів є для вас найбільш актуальним та відповідним вашим потребам. Якщо є така можливість, завжди можна звернутися до підтримки електронного майданчика й порадитися з приводу того, який формат буде найбільш правильним в конкретній ситуації;
- Налаштування розсилки – це не обов’язкове правило, але даний пункт може значно спростити процес участі в торгах. Мова йде про налаштування підписки, яка дозволить вам отримувати всі повідомлення про нові аукціони, пропозиції інших учасників та загальну інформацію про діяльність майданчика на мобільний телефон. Ви самі обираєте, яким саме чином буде надходити ця інформація, це може бути електрона пошта, вайбер або телеграм;
- Внесення депозиту – участь в торгах та аукціонах не є безкоштовною, хоча і вартість самої процедури досить низька. Внесок розпочинається з 17 гривень і поступово зростає в залежності від суми лоту та типу аукціону. В будь-якому випадку, вам доведеться внести певну суму коштів на свій обліковий запит.

Дотримання цих 5-ти основних правил вже значно спростить ваше ознайомлення з системою торгів в ПроЗорро.
Особливу увагу варто звернути на використання фільтру, коли мова заходить про участь в торгах. Даний інструмент дає змогу вам відсіювати безліч лотів, які не є для вас цікавими. Відповідно, ви не будете витрачати свій час, переглядаючи всі ці оголошення.
Як легально проводити держзакупівлі
На відміну від комерційних установ та приватних компаній, які не зобов’язані використовувати для проведення аукціонів систему ПроЗорро, державні установи навіть не мають можливості обирати. Якщо в ході закупівлі використовуються бюджетні кошти, то все це обов’язково потрібно проводити через систему ПроЗорро.
Навіть і це не все, то що в державних установ є ще план річних закупівель, якого вони повинні обов’язково дотримуватися. В цьому документі прописуються всі витрати за рік і державна компанія не повинна виходити за ці рамки, а всі закупівлі повинні плануватися на рік вперед.
Часто, користувачі цікавляться питанням, як внести зміни до річного плану закупівель в ПроЗорро і робиться це досить простим чином. Все що потрібно – це внести до плану додаткову колонку, але все це повинно робитися з попереднім узгодженням та отриманням дозволу на проведення таких маніпуляцій.

Що стосується легальних державних закупівель, то для цього компанії достатньо оголосити про проведення тендеру.
Відповідно, до системи ПроЗорро вноситься інформація про тендерне оголошення, яке далі розсилається по всім акредитованим електронним майданчикам. Далі, користувачам залишається лише надіслати свої пропозиції для участі в торгах, після чого замовник обирає серед них найбільш економічно вигідну заявку.
Після цього, сторони підписують відповідну угоду, в якій прописуються всі умови співпраці. Далі, залишиться лише скласти звіт про укладання угоди та про виконання умов договору, що є останнім етапом при проведені тендеру.