Переваги та особливості електронних аукціонів в Україні

С 2016 року, коли почав працювати інноваційний проект Прозоро.Продажі, будь-хто отримав можливість придбати майно, що знаходиться в державній, комунальній чи приватній власності. Ознайомитися з активними на цей час лотами можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-kruglyak-sosni-u-poltavi-na-prozorrosale/.

Завдяки цьому проекту влада змогла нарешті вирішити питання ліквідації корупції в сфері продажу державного майна. Також система електронних торгів надала і ряд інших переваг, а саме:

  • тепер можна швидко реалізувати майно, що не використовувалося роками;
  • географічні межі для ведення бізнесу зникли, так як прийняти участь у торгах можна з будь-якої частини країни, навіть не виходячи з дому чи офісу;
  • завдяки конкуренції між покупцями забезпечується формування справедливої ціни лоту;
  • завдяки тому, що крім звичайних аукціонів є також і голландський (на пониження ціни), можна доволі швидко реалізувати залежане майно, яке не вдалося продати на англійському аукціоні на підвищення ціни;
  • тіньові схеми продажу та оренди державного майна тепер відійшли в минуле, так як електронні торги являються відкритими і ніяких домовленостей на них бути не може.

Що продається на електронних торгах

Зареєструвавшись на електронному торгівельному майданчику, користувач отримає доступ до великої кількості лотів, серед яких буде нерухомість, транспорт, земельні ділянки, деревина та багато іншого. Для більш простого пошуку передбачений спеціальний фільтр, який необхідно лише настроїти під свої потреби. Розглянемо виставлене на продаж майно на прикладі деревини.

Раніше обіг лісових ресурсів в Україні не підлягав електронному обліку, із-за чого ця сфера діяльності практично не контролювалася, тому доволі часто з деревиною проводили незаконні дії та продавали її «своїм» по заниженій ціні. Таким чином державний бюджет країни страждав від недостачі коштів. Але з появою електронної системи торгів, яка є обов’язковою для реалізації державного майна, обіг лісових ресурсів став контролюватися за допомогою електронного обліку.

Відтепер для того, щоб купити необроблену деревину, необхідно для початку зареєструватися в системі Прозоро через будь-який акредитований торгівельний майданчик. Далі потрібно буде сплатити реєстраційний та гарантійний внесок і надати пакет необхідних документів. Лише після цього можна зробити свою ставку на аукціоні. Ці умови є загальними для всіх торгівельних майданчиків.

About the author