Особливості проведення земельних торгів за новою системою

Запуск земельних торгів – це один з кроків, який готувався ще декілька років тому. Варто зазначити, що оголошення про продаж земельних ділянок можна було знайти на електронних майданчиках і раніше. Наразі ж, мова йде про земельні угіддя з паями, які могли переходити лише у вигляді спадку. Більш як 30 років в країні діяв мораторій на продаж сільськогосподарських угідь.

Вже 1-го липня 2021-го року попередній формат був остаточно зруйнований. Починаючи з цього дня всі ці угіддя стали активно виставлятися на торги. 

Варто зазначити, що владою було прийнято абсолютно правильне рішення про створення обмежень, які діють для всіх учасників ринку землі.

Мова йде про те, що в одні руки може бути продано не більше 100 гектарів земельної ділянки, якщо мова йде про фізичних осіб. Також, в законі прописано, що лише з 2024-го року з’явиться можливість купувати вже до 10 тисяч гектарів земельної ділянки в одні руки.

Дуже добре тема земельних торгів розписана за посиланням https://megasale.com.ua/torgy-zemleyu-na-auktsionah-prozorro-prodazhi, де ви зможете взяти для себе щось корисне та використовувати цю інформацію надалі.

Як проводяться такі аукціони?!

Почати варто з того, що основою всього механізму є система ПроЗорро. Продажі. Саме цей ресурс є органом контролю, який буде слідкувати за всіма процедурами. Інформація про всі реалізовані лоти зберігається в цій системи протягом багатьох років.

Важливою умовою для участі в самому аукціону є вибір одного з електронних майданчиків, що акредитований в ProZorro. Sale. Саме такі сервіси можуть вам гарантувати прозорість процедури та надійність самого процесу.

Що стосується формату, то тут діє звичайна послідовність дій, а саме:

  • Вибір цікавого оголошення – вам потрібно буде обрати той лот з землею, який підходить вам по всіма параметрам, а саме: географічне положення, вартість, стан земельного угіддя, обсяги територій і так далі;
  • Підготовка заявки – вам доведеться надати весь пакет документів, сплатити гарантійний внесок та виконати інші умови, які можуть бути прописані організатором торгів;
  • Очікування результатів – якщо заявка була відправлена вчасно і прийнята до розгляду, то учасникам залишається лише чекати, доки не стануть відомі результати проведеного аукціону.

Далі, підписується відповідна угода, згідно якої переможець в торгах стає повноправним власником земельної ділянки.

About the author