Безперешкодний продаж землі на електронних платформах

Для України впровадження земель сільськогосподарського призначення є одним із найосновніших питань, яке має бути вирішено урядом якомога швидше. 25 вересня 2019 року Кабінет міністрів підтримав план закону, в якому зазначено, що повноцінний ринок землі почне працювати більш тісно в 2020 році. Для здійснення цієї трансформації Глобальний банк виділив 200 мільйонів доларів.

Протягом тривалого періоду відсутність справедливого та прозорого ринку землі хвилювала дрібних власників землі. Це завдання вирішується дуже легко, досить дозволити продаж та оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення на електронних майданчиках Prozorro https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-torgy-kogda-startuyut-y-kak-budut-prohodyt/.

Реалізація земельних ділянок в системі Прозорро

Площа українських сільськогосподарських угідь становить приблизно 43 мільйони. З них 28 мільйонів гектарів – це частки, що складаються із земельних ділянок. Їх реалізація за їх справжньою вартістю відповідно до ринку дасть власникам земель можливість розширити свою підприємницьку діяльність та оформити кредитні позики, залишивши своє майно в заставу. За даними Мінагрополітики, після скасування заборони на продаж сільськогосподарських земель бюджет країни поповнюватиметься приблизно на 700 мільйонів – 1,5 мільярда доларів на рік. Правда, лише тоді, коли ринок землі потрапить під верховенство закону, уряд формує відкритий набір земельних ділянок, і йому буде дозволено купувати або здавати земельні ділянки за підтримки інтернет-аукціонів. За час свого існування Прозоро.Продажі показали свою ефективність. Проста процедура, велика клієнтська база, відсутність корупційних схем та дискримінації, а також відкритий доступ для всіх, хто хоче взяти участь в онлайн-аукціонах – все це робить процедуру легкою, доступною та досить вигідною.

Українська універсальна біржа працює на ринку з 1997 року. Бере активну участь у підвищенні економічного добробуту країни. З 2016 року платформа УУБ щодня проводить досить успішні торгівлі. Найближчим часом експерти з обміну допоможуть зробити продаж землі швидким та вигідним.

About the author