Вже більш місяця як розпочалися земельні торги. Але, як і в минулому році, українці дуже обговорюють переваги і негативні сторони відкриття ринку з продажу землі. Знаючі фахівці аграрного сектора поки що ще сперечаються з цього приводу. Все з’ясується вже в липні, коли з’являться «перші ластівки» землі куплять фізичні особи. При створенні чесного ринку уряд має брати до уваги і думка власників паїв землі, адже їм належить значна частина агронаділів України.
Торги з продажу землі — нюанси процедури
Самим великоваговим аргументом організації ринку і запуску аукціонів з купівлі та продажу землі в Україні є безперешкодно продаж аграрної землі. В демократичній країні важливим є надання права на власний розсуд керувати своєю власністю без будь-яких обмежень.
На земельному ринку України завжди було присутнє якась нерівність. Жителі сіл, в минулому працювали в колгоспах, є власниками земельних ділянок, і забезпечені роботою на наділах. В цьому відношенні селяни перебувають у виграшному становищі, ніж городяни. Завдяки цьому у перших є перспектива ведення свого господарства або передачі площі в оренду, маючи стабільний дохід. Закон № 552 допоможе збалансувати роботу аграрної галузі економіки і виконати конституційне право громадян.
Вже з 1.07.2021 незважаючи на ту обставину, де проживає громадянин України, зможе отримати в свою власність наділ площею до 100 га. Придбання земель буде здійснюватися у приватних осіб, оскільки реалізація державних і комунальних земель ще заборонена.
На даний момент нардепи опрацьовують можливість проведення торгівлі землею через систему Prozorro.Sale. Вона зробить продаж угідь без хабарів і призведе до стабільного доходу від галузі для країни, а також ефективному менеджменту цінного ресурсу.

Земельні угіддя на торгах Прозорро.Продажі можна вже купити
Так як ринок землі запустили, всім хто хоче бути його учасниками потрібно підготуватися до участі. Для того щоб продати чи купити ділянки сільськогосподарського призначення на торгах в системі Prozorro.Sale прийдіть реєстрацію на майданчику Української універсальної біржі. Дізнатись більше інформації можна за посиланням https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/.
Електронні платформи забезпечать чесний і об’єктивний продаж державного та комунальної власності в Україні. Система Прозорро.Продажі не провадить корупційних махінацій і непрозорих схем. Вона функціонує вже більше 4,5 років завдяки відкритих продажів влила в держскарбницю дохід в обсязі 37,7 млрд. грн. Тільки тому наступним етапом від влади має бути залучення в роботу аукціонів по землі на Prozorro.Sale.